ایده کادو, تولد, دسته‌بندی نشده, سورپرایز, کادو

ساز هنگ درام به عنوان هدیه

ساز هنگ درام به عنوان هدیه

ساز هنگ درام به عنوان هدیه

 

ساز هنگ درام به عنوان هدیه

 

می‌توان گفت موسیقی زبان واقعی جهانی و شاعرانه ترین و زنده ترین هنرهاست . بعضی‌ ها معتقدند که موسیقی زبان مشترکی است برای بیان احساسات آدمی. چه به این جمله معتقد باشیم چه نباشیم، احتمالا وقت‌ هایی پیش آمده که هرکدام از ما نیاز به آموختن و نواختن ساز را در خود احساس کرده ‌ایم. حال می خواهیم سازی را به شما معرفی کنیم که شاید از نظر شکل ظاهری عجیب باشد، ولی دارای صدایی دلنشین است. یکی از بهترین گزینه هایی که میتوانید برای تولد هدیه بدهید. هنگ درام  ساز خاص و منحصر به فرد محسوب می شود و در رده سازهای گران قرار میگیرد. اما چرا؟ برای پاسخ به این سوال دو علت را میتوان ذکر نمود:

1- سازندگان کم هنگ درام و انحصاری بودن این ساز در دنیا:

2- دست ساز بودن و دشواری ساخت این ساز:

چرا هنگ درام به عنوان هدیه ؟؟

  1. چون یادگیری این ساز نسبت به سازهای کوبه ای دیگر آسانتر است، آن هم به دلیل اینکه نت‌های این ساز ثابت است.
  2. هنگ درام، سازی است که می‌تواند با درونیات شما رابطه‌ی مستقیم پیدا کند. بنابراین اگر فردی که به او هدیه میدهید از تنهایی لذت می‌برد این ساز می‌تواند بهترین دوست او شود.
  3. هنگ‌درام سازی است که برای یادگیری آن نیازی به دانش اولیه‌ی موسیقی و تئوری ندارد، بنابراین می‌توان ظرف مدت 2 یا 3 ماه تمرین در نواختن پیشرفت کرد.

ویژگی های این هدیه خاص :

هنگ درام، سازی شگفت‌انگیز که رابطه مستقیمی با ریلکسیشن و مدیتیشن دارد! چرا که صدای این ساز بسیار آرامش  بخش است؛ به‌خصوص وقتی که با طبیعت درآمیخته می ‌شود. این ساز می ‌تواند روح را جلا دهد. ممکن است شما را به دنیایی ببرد که از آن خبر ندارید! انگار که صدایِ هنگ درام در نوسانی بینِ رویا و واقعیت اتفاق می‌ افتد.

ساز هنگ درام به دلیل آلیاژ متفاوتی که برای ساخت آن استفاده می‌شود قیمت نسبتا بالایی دارد. البته دست ساز بودن این ساز و اینکه افراد کمی در جهان توانایی ساخت آن را دارند باعث این امر شده است.

برای خریدن هنگ درام، به چند نکته‌ی اساسی توجه کنید از جمله: گوش دادن به صدای ساز (در فضای مجازی بچرخید و به صداها گوش کنید تا با گام‌های مختلف ساز آشنا شوید). قبل از خرید در بازار چرخی بزنید و با سازندگان ایرانی و خارجی این ساز آشنا شوید و در آخر قبل خرید اسکیل و گامهای مدنظر خود را انتخاب کنید. (معروف ترین گام های هنگ درام: ماینور یا ماژور. صدای ساز ماینور عموما؛ غمگین و دارای آرامش خاصی است در حالیکه صدای ساز ماژور دارای هیجان بوده و شما را شاد می‌کند).

یک هدیه بسیار گران قیمت :

شاید یکی از مشکلات موجودهنگ درام، گران بودن این ساز است. آن هم به دلیل: دشواری ساخت این ساز، سازندگان معدود و انحصاری آن در دنیا. همچنین آلیاژ خاص و زمان زیاد برای ساخت و فرم دادن به آن . رسیدن به کوک دقیق بخشی از سختی‌های ساخت و خلق این ساز است. اما این را در نظر داشته باشید که رو دست این هدیه نخواهد آمد. چرا که خیلی خاص در هین حای گران است که این دو مورد نشان دهنده میزان علاقه و محبت شما را به فرد مورد نظر نشان میدهد.

ساز هنگ درام به عنوان هدیه

بازدیدها: 191

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.