کارهایی که باید برای روز ولنتاین انجام بدهید!

مقدمه ای بر ولنتاین:

دغدغه مشترک تمام جهانیان ، ورای از تمام غیر مشترکاتشان ، عشق است . عشق و محبت دو عنصر جدا نشدنی می باشند که هیچ حد و مرزی نمیشناسند و با هر رنگ و پوست و زبان و ملیتی خود را اخت میدهد . در حقیقت عشق همراه با تولد هر انسانی زاده میشود و تا مرگ همراه با او زندگی میکند . یکی از جنبه های هیجان انگیز عشق ، عشق نسبت به افراد است و آن هنگام که این عشق نسبت به فردی ایجاد میشود ، بهانه ای میشود تا هر زمان آن را جشن بگیرند. روز ولنتاین چه روزی است ؟ چه شد که این روز به وجود آمد؟ رسوم کشور های مختلف راجع به آن چیست؟

ولنتاین چه روزی است ؟ یا ولنتاین چیست؟

از مهم ترین روزهایی که در سرتاسر جهان به خاطروجود عشق پاک و راستین جشن میگیرند روز ولنتاین است. این روز در تاریخ مسیحیان ۱۴ فوریه است. در مذهب مسیحیت این روز از ارزش بسیار والایی برخوردار است وبا نزدیک شدن به این واقعه همه مردم در تکاپوی تهیه هدیه ولنتاین و ابراز عشق و محبت خود به معشوقه شان هستند.
اما در واقع همه چیز عشق و عاشقی و کادو دادن و گرفتن نیست.

در پس پرده این روز وقایعی وجود دارد که دانستنش خالی از لطف نیست. پس اگر شما هم کنجکاو شده اید که بدانید چه اتفاقاتی افتاده است باید تاریخچه ولنتاین را از ابتدا باهم مطالعه کنیم

تاریخچه ولنتاین چیست؟ یا چه شد که این روز به وجود آمد؟

افسانه های مختلفی درباره این مسئله وجود دارد که هر کدام داستانی را برای خود روایت میکنند. در ادامه آن ها را خواهیم فهمید. برای پاسخ به این سوال باید برگردیم به حدود ۲۵۰ تا ۲۷۰ سال بعد از میلاد مسیح یا همان سده سوم میلادی.

در آن زمان کلودیوس دوم امپراتور روم بود که جنگ آوران زیادی را تربیت میکرد. او به این باور سربازانی که مجرد هستند و خانواده ای ندارند بسیار قوی ترو کارآمد تر از سربازانی هستند که متاهل و دارای خانواده اند.به همین منظور طی یک دستور عجیب ازدواج پسران مجرد را ممنوع اعلام کرد .اما سنت ولنتاین کشیش کلیسای کاتولیک که مردی احساساتی و موافق تشکیل خانواده بود اعتقادی به این قضیه نداشت.

به همین دلیل بصورت مخفیانه شروع به قانون شکنی کرد و ازدواج پسران را با دختران مورد علاقه شان جاری ساخت. این روند ادامه داشت تا آن هنگام که پرده از راز وی برداشته شد و این خبر به گوش پادشاه رسید. کلودیوس دوم بلافاصله دستور داد که او را به زندان بیاندازند تا در اثر شکنجه های طاقت فرسا جان دهد. بنا بر یک روایت مسیحیان به پاسداشت این کار بزرگ ولنتاین روز مرگ او را روز عشق نامیده اند.

به روایتی دیگر ولنتاین خود در روزهایی که در زندان سپری میکرد عاشق دختر زندان بان خود شد و نامه هایی را برای او می نوشت . قبل از مرگش آخرین نامه را برای او با امضای « از طرف ولنتاین تو » فرستاد.

به همین دلیل سال های سال در این روز کارت ها  و نامه هایی در سرتاسرجهان عشاق به یکدیگر میدهند. و علاقه و محبت خود را ابراز میکنندد.استان دیگری در این باره وجود دارد که می گوید کلیسای کاتولیک برای از بین بردن شرک و بت پرستی روز ولنتاین  را جایگزین جشن لوپرکالیا که جشن بت پرستی بود و به مناسبت باروری برگزار میشد،  کرد. در هر صورت هرکدام از این افسانه ها درست باشد فرقی نمیکند. سنت ولنتاین یک قهرمان دلسوز و عاشق خواهد ماند.

کارهایی که باید برای روز ولنتاین انجام بدهید !

در روز ولنتاین چه کنیم ؟ 

اما از تاریخچه این روز که بگذریم میرسیم به بحث جذاب مراسم این روز. عشاق بی‌صبرانه منتظر روز ولنتاین هستند و دوست دارند با خرید هدیه ای هر چند کوچک اما به‌یادماندنی به عشق‌شان یادآور بشوند که همچنان دوستش دارند و به یادشان هستند.

ولنتاین نیز مانند روزهای خاص دیگر مراسم و آیین خاص خودش را دارد. این مراسم در هر جای دنیا ممکن است با هم تفاوت داشته باشد، اما معمولاً خرید گل به همراه شکلات جعبه‌ای با یک عروسک کوچک خرسی برای کسی که دوستش دارید، جزو الزامات (سمبل) و رسوم روز ولنتاین است. همچنین محل برگزاری این مراسم، فضا و خوراکی ها هم مهم هستند که در ادامه به یک یک اینها میپردازیم.

خیلی از آقایان چند روز قبل از ولنتاین و حتی ماه‌ها قبل درگیر فکر کردن به این هستند که چی واسه کسی که دوستش دارم، بخرم؟ خانم‌ها به چی علاقه دارند؟ چی بخرم که همسرم از هدیه‌ام خوشش بیاد؟ بهترین کادویی که توی ولنتاین می‌تونم بخرم چیه؟

این را بدانید که کادو بهانه‌ست و همین که با رفتارتان نشان بدهید که چه قدر دوستش دارید زیباترین کادو برای خانم شماست. وجود کسی که بدون منت به شما عشق می‌ورزد بزرگترین نعمت است. عشق بی انتهاست و با اعداد و ارقام سر و کار ندارد. عشقی که خاص باشد همه جوره شما را پذیرا خواهد بود. با کادو یا بی کادو همواره به شما عشق خواهد ورزید.

اما اگی می‌خواهید این روز را خاطره کنید. من شما را با چندین کادوی شگفت‌انگیز و خاص برای خانم‌ها در روز ولنتاین آشنا و به شما پیشنهاد می‌کنم که حتماً برای یک‌بار هم شده خریداری کنید تا لبخند رضایت را بر چهره خانم‌هایتان ببینید. در مقاله های قبلی به صورت خیلی جامع به بحث هدیه ولنتاین برای خانم ها و هدیه ولنتاین برای آقایان که ایده های جذاب برای هدیه را در آن نام بریدم، پرداختیم. در اینجا هم چند هدیه جذاب دیگر را به صورت خلاصه برای شما نام میبریم!

کارهایی که باید برای روز ولنتاین انجام بدهید !

هدیه ها:

1.تابلو ژیوار:

تابلوهای ژیوار را میتوان یکی از بهترین کادوهای مناسبی دانست. در این دسته بندی بیش از 10 نوع مختلف تابلو وجود دارد که میتوانید به مناسبت های مختلف از آن استفاده نمایید. تابلو ژیوار آسمان، عدد، حرف، قلب، لوکیشن و …

2.ماگ:

یکی از هدیه های زیبا و کاربردی که در روز ولنتاین که میتوانید با طرح مورد علاقه فرد مورد نظر هدیه بدهید. میتوانید برای تهیه ماگ از فروشگاه ما هم دیدن کنید.

3.موزیک باکس:

جعبه موزیکال سالهاست به عنوان یک هدیه کلاسیک برای مناسبت های مختلف خریداری می شود. به خصوص مناسبت هایی که در آنها پای عشق و عاشقی وسط باشد. به همین دلیل موزیک باکس، یکی از بهترین گزینه ها برای خرید هدیه تولد یا هدیه ولنتاین است. کادوبلد، با عرضه انواع جعبه های موسیقی در ابعاد مختلف، طرح های گوناگون و از همه مهمتر، آهنگ های خاطره انگیز و نوستالژیک عاشقانه آماده کرده است.

4.عطر:

ادکلن یکی از هدایای متداولی است که میتوانید در تولد، سالگرد، ولنتاین و … به فرد مورد نظر خود بدهید. در فروشگاه کادوبلد رایحه های مختلفی به شما پیشنهاد شده است.

5.ست چرم:

یکی از محصولاتی هم خیلی مناسب خانم ها است و هم اقایان. ست چرم یکی از هدیه های خیلی خاصو شیک است. در فروشگاه ما میتوانید از تمام محصولات چرم دیدن کنید.

6.گلدان و سبد گل:

گل و سبد گل یکی از بهترین هدیه ها است اما به یاد داشته باشید که به تنهایی هدیه ندهید. در فروشگاه ما میتوانید از سبد گل ها و دسته گل های آماده دیدن کنید.

7.آرایشی و بهداشتی:

میتوانید از پک محصولات نیوا که یک کیف پر لوازم بهداشتی هم برای خانم ها و هم برای آقایان است استفاده کنید.

 

 

کارهایی که باید برای روز ولنتاین انجام بدهید !

کارهایی که باید برای روز ولنتاین انجام بدهید !

 چرا کادو های ولنتاین قرمز هستند؟

قرمز رنگ شور، عشق و ثروت است و حتی در بسیاری از فرهنگ ها خوش شانسی محسوب می شود.تاریخچه رنگ  قرمز به‌ عنوان رنگی پرطرفدار و مرتبط با عشق، به گذشته‌های دور برمی‌گردد – حتی قبل از اینکه سنت ولنتاین وجود داشته باشد. در زمان رومیان، عروس‌ ها حجاب‌ های قرمز می‌ پوشیدند . طبق افسانه ای آدونیس ( از اساطیر یونانی ) عاشق آفرودیت (الهه یونانی عشق)  بود و برای رسیدن به او باید از یک مسیر پراز گل های رز سفید خار دارعبور میکرد. بخاطر عبور از این مسیر خونش بر روی گل ها ریخت و رنگ آن از سفید به قرمز تغییر کرد. به همین دلیل گل رز قرمز نماد عشق شد.

 

تزئین دکور خانه یا کافه با تم ولنتاین:

شما می توانید یک شب عشق رمانتیک رو در خانه و در کنار عشقتون ویا در یک رستوران با دکور ولنتاینی برگزار نمایید.برای داشتن دکوراسیون زیبا در ولنتاین کافی است از یک سری ایده زیبا،خلاقانه و راحت استفاده نمایید.در ادامه چند ایده جالب برای گل،شکلات،تزئین و… جمع آوری شده است. با کادوبلد همراه باشید تا روش های خلق کادوهای ولنتاینی شیکو متفاوت را در منزل به شما آموزش دهیم.

به سادگی در ابتدا بر روی تخت خواب گل‌های رز قرمز رنگ را پر پر کرده است. سپس کادوهایی را که خریداری کرده و دارای رنگ قرمز است را با چیدمانی شیک وسط شده به بادکنک بر روی تخت قرار داده است. شما می توانید به ساده ترین شکل ممکن با کمترین هزینه این ایده را در روز ولنتاین بر روی تخت خواب خود اجرا کنید و همسرتان را سورپرایز کنید.

یکی از وسیله هایی که خودتان می توانید با دست بسازید و برای تزیین ولنتاین 1400 در خانه از آن استفاده کنید. کاغذهای رنگی قرمز و صورتی رنگ است که میتوان با استفاده از آن انواع ریسه ساخت و بر روی گوشه و کنار خانه نصب کرد. در نمونه زیر با استفاده از کاغذهای رنگی انواع قلب ساخته اند و آن را به عنوان وسیله دکوری به دیوار نصب کرده اند.

همانطور که گفتیم؛ ایده ها و روش های متنوع و زیبایی برای تزیین ولنتاین در منزل وجود دارد که بسیاری از آنها را می توان با هزینه کم و در کمترین زمان تهیه کرد و عشق شما را بزرگ کرد.استفاده از رنگ قرمز برای تزیینات ولنتاین از جایگاه ویژه ای برخوردار است، بنابراین می توانید انواع غذاهای مورد استفاده برای جشن ولنتاین مانند کیک، شکلات، دسر و کلوچه را به رنگ قرمز و به شکل قلب تهیه کنید.

طراحی میز با شمع و گل های قرمز نیز تاثیر زیادی در زیبایی خانه در این روز دارد. همچنین برای ایجاد فضایی متفاوت در خانه می توانید از گلبرگ های خشک شده، بادکنک  قرمز و قلبی شکل، کاغذ رنگی و مقوا با استفاده از تزئینات زیبا و ایجاد دکوری زیبا و رمانتیک استفاده کنید، در اینجا شما را به دیدن جدیدترین ها دعوت می کنیم.

کارهایی که باید برای روز ولنتاین انجام بدهید !

کارهایی که باید برای روز ولنتاین انجام بدهید !

خوراکی های شب ولنتاین :

تهیه ی غذای مورد علاقه نیز می تواند به عنوان یک کادو ولنتاین خوراکی با ارزش در نظر گرفته شود. اگر دست پخت خوبی دارید در این زمینه در اولین مرحله سعی کنید یک غذای خوشمزه و مورد پسند معشوقه تان را تهیه کنید. او را به یک وعده ی شام دعوت کنید ولی اگر در این زمینه مهارت کافی ندارید می توانید برای شب ولنتاین یک رستوران شیک را رزرو کرده و با انتخاب غذاهای مورد علاقه ی او یک کادو ولنتاین خوراکی آماده کنید بدون تردید او از دریافت این هدیه ی باارزش خوشحال خواهد شد. به تصاویر زیر دقت کنید.

کارهایی که باید برای روز ولنتاین انجام بدهید !

کارهایی که باید برای روز ولنتاین انجام بدهید !

کارهایی که باید برای روز ولنتاین انجام بدهید !

بازدیدها: 25

ورود

بستن (Esc)

سایدبار Scroll To Top